Częstochowski „londyńczyk” będzie miał brata w wersji cabrio. Do zajezdni MPK właśnie dotarł piętrowy autobus bez dachu, który będzie obsługiwał kursy linii turystycznej 034. Miejski przewoźnik wypożyczył autobus na całe wakacje.

Zabytkowy Leyland RM – Routemaster z 1961 roku będzie zabierał turystów i mieszkańców na bezpłatne przejażdżki po mieście - od 1 lipca do 31 sierpnia – w te dni, kiedy warunki atmosferyczne pozwolą na zastosowanie takiego rozwiązania. W przypadku pogorszenia się pogody, na trasę wróci zadaszony Bristol Ledekka, który częstochowskie MPK zakupiło wiosną tego roku.

Wynajęty pojazd jest napędzany silnikiem diesla o pojemności 9,6 l o mocy 85 KM. Pomieścić na pokładzie może max. 58 osób. Autobus aktualnie przechodzi wewnętrzny przegląd w jednej z hal autobusowych MPK i jest przystosowywany do wyjazdu na częstochowskie ulice.

Przypomnijmy, że częstochowska linia turystyczna 034 wyjeżdża na ulice miasta codziennie, co godzinę od 12 do 18. Jest to autobusowa linia specjalna w sezonie wiosenno-letnim, której funkcjonowanie wpisuje się w działanie programów: „Kierunek - Przyjazna Częstochowa” i „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Przystanek początkowy i końcowy zlokalizowany jest przed częstochowskim ratuszem na placu Biegańskiego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.