Częstochowscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa. Jej celem było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

Wczoraj częstochowscy policjanci przeprowadzili kontrole w różnych częściach miasta i powiatu, zwracając szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy.

W działaniach zaangażowanych było 10 stróżów prawa z ruchu drogowego. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujacych tutaj nałożyli 51 mandatów i w 1 przypadku zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. W większości były to wykroczenia za przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych i Nieudzielenie
pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Nie obyło się również bez wykroczeń popełnianych przez pieszych wobec których policjanci nałożyli 7 mandatów. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przechodzenie w miejscach niedozwolonych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.