W związku z rozpoczętymi wakacjami i wzmożonym ruchem kołowym, mając na uwadze wzrost zdarzeń drogowych Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie organizuje event pod nazwą "NA RATUNEK ŻYCIU!". 6 lipca 2018r kierowcy, którzy popełnią wykroczenie staną przed nie lada wyborem. Zamiast mandatu będą mogli poddać się niecodziennej próbie, która rozpocznie się po wylosowaniu przez nich jednego z czterech zadań.

Celem eventu będzie uzmysłowienie wszystkim zmotoryzowanym zagrożeń jakie niosą ze sobą lekkomyślne zachowania za kierownicą. W całej inicjatywie nieprzypadkowy pozostaje jedynie jej termin – przypadający na pierwszy tydzień wakacji. Od lat bowiem wiadomo, że okres ten wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach, który w parze z brakiem rozsądku może nieść ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń.

Akcja odbędzie się w dniu 6 lipca 2018r. Kierujący, popełniający wykroczenie drogowe – w szczególności przekraczający dopuszczalną prędkość będą mieli możliwość dokonania wyboru pomiędzy ukaraniem w drodze mandatu karnego lub inną formą zwrócenia uwagi – m.in. otrzymując możliwość wcielenia się w rolę jednej ze służb, obsługujących na co dzień zdarzenia drogowe. W wyznaczonym miejscu, obok policjantów, pojawią się strażacy, ratownicy medyczni i ... karawan pogrzebowy. O tym kto poprowadzi eksperyment zadecyduje los. W zależności od przypadku kierowcy będą wcielać się w rolę wysłannika jednej ze służb.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w wydarzeniu. Będziemy studzić prędkość, rozmawiać ze śmiercią, przywracać sercu rytm i apelować o rozwagę w drodze na wakacje.
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.