Częstochowscy policjanci otrzymali kolejne trzy radiowozy. Zakup nowych toyot auris możliwy był dzięki dotacji od miasta i województwa.

Nowe radiowozy wyposażone są w silniki o pojemności 1,8 litra i mocy 136 KM. Każda z toyot ma bogate wyposażenie, na które składa się m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, kamera cofania, czy system odzysku energii elektrycznej podczas hamowania. Ich kierowcy przejdą również dodatkowe szkolenia zorganizowane przez dostawcę i importera. Kluczyki do samochodów zostały przekazane funkcjonariuszom przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie Dariusza Atłasika podczas uroczystości na terenie Komendy Miejskiej Policji.

- W budżecie miasta mamy zarezerwowane środki, które są przeznaczane na działania związane z bezpieczeństwem mieszkańców. To właśnie jest jeden z takich celów. Jestem pewien, że te radiowozy będą dobrze wykorzystane i że będą nieść pomoc, tym którzy jej potrzebują. Dzięki kolejnym pojazdom i nowym możliwościom nasza Policja staje się coraz bardziej nowoczesna, a co za tym idzie, działa o wiele szybciej i sprawniej – mówił prezydent.

Każda z nowych toyot kosztowała 92 tys. zł. Ich zakup wsparło miasto, udzielając 105 tys. zł dofinansowania (po 35 tys. zł na auto). Pozostała kwota pochodziła ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji. 2 radiowozy trafiły do komisariatów na terenie miasta, a jeden do wydziału ruchu drogowego.

łs


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.