Policjanci z częstochowskiego referatu do walki z przestępczością narkotykową razem z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej w ramach wspólnych służb w miniony weekend zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Śledczy znaleźli łącznie prawie 15 gramów zielonego suszu. Sprawę prowadzi częstochowski wydział kryminalny.

W miniony weekend policjanci z częstochowskiego referatu do walki z przestępczością narkotykową pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej oraz psa do wykrywania środków odurzajacych w ramach zabezpieczenia jednej z imprez. W trakcie służby w godzinach wieczornych, jeden z mężczyzn na widok psa zaczął zachowywać się nerwowo i odrzucił paczkę papierosów. Pies służbowy "Rosi" zaznaczył mężczyznę co wskazywało, że może on posiadać przy sobie środki odurzające. Policjanci ujawnili przy 29-latku susz roślinny w ilości 0,23 grama, którego testy wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana. Podobna sytuacja miała miejsce przy kolejnej osobie. Tutaj funkcjonariusze z udziałem psa ujawnili 4,46 grama suszu roślinnego - marihuany. Również wobec trzeciego częstochowianina pies namierzył, że może on posiadać przy sobie środki odurzające. I tym razem przy 44-latku ujawniono "zawiniątko" foliowe z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Policjanci zatrzymali przy nim także szklane rurki wypełnione suszem, a podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli kolejne zawinięte folie z suszem. Łącznie waga wskazała 10,11 grama, a testy potwierdziły, że zielony susz roślinny to zabroniona przez polskie prawo marihuana.

Stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje prokurator i sąd.