Policjanci z Częstochowy odebrali 3 nowe hybrydowe radiowozy. Samochody będą używane przez policjantów z miejskich komisariatów i wydziału ruchu drogowego. Zakup został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Częstochowy, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z budżetu Policji.

Dzisiaj przed głównym wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się uroczyste przekazanie 3 nowych policyjnych radiowozów z napędem hybrydowym. Samochody zakupione zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych – Urzędu Miasta Częstochowy oraz budżetu Policji. Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik, który wspólnie z Prezydentem Miasta Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem przekazali kluczyki do nowych pojazdów komendantom komisariatów i naczelnikowi wydziału ruchu drogowego.

Komendant podziękował za współpracę oraz zaangażowanie finansowe naszego samorządu. Nowe radiowozy nie tylko poprawią komfort pracy funkcjonariuszy, ale przyczynią się do efektywniejszej obsługi mieszkańców naszego miasta co przełoży się bezpośrednio na zapewnienie i poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Charakteryzują się także niewielkim zużyciem paliwa, są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która w połączeniu z systemem odzysku energii elektrycznej podczas hamowania sprawia, że samochód jest przyjazny dla środowiska.

2 radiowozy trafiły do komisariatów na terenie miasta Częstochowy, a jeden do wydziału ruchu drogowego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.