9 czerwca w Częstochowie odbędzie się IX edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego INDUSTRIADA 2018. Tegoroczne hasło przewodnie to ,,Industriada jest Kobietą". Na scenie w Parku Staszica wystąpi Renata Przemyk.

Przemysł nigdy nie był wyłącznie męskim światem, dlatego INDUSTRIADA 2018 zaprezentuje fakty dotychczas znane tylko ekspertom, ujawni aktorki schowane w cieniu. Pokaże znaczenie pracy kobiet dla życia gospodarczego i społecznego. Przedstawi ich wpływ na kulturę przemysłową.Podczas Industriady, w całym województwie, na zainteresowanych czeka ponad 500 bezpłatnych wydarzeń w 25 miastach.

W częstochowskiej części Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego znajduje się Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku im. Stanisława Staszica, Muzeum Historii Kolei przy dworcu PKP Stradom oraz Muzeum Produkcji Zapałek przy ul. Ogrodowej.
W trakcie częstochowskich obchodów Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego każdy znajdzie coś dla siebie.
Na częstochowianki i częstochowian oraz wszystkich gości czekać będą m.in. warsztaty kreatywne, naukowe, wystawy i konkursy.
W programie znalazł się także spektakl częstochowskiego Teatru Tańca oraz  koncerty The White Tea oraz Renaty Przemyk ,,Ya HOZNA" (o godz. 17.00 przed altaną w Parku Staszica).

Tradycyjnie w Częstochowie zostaną podstawione bezpłatne autobusy, które kursować będą w pętli łączącej wszystkie trzy obiekty Szlaku Zabytków Techniki. Na trasie przejazdu znajdą się następujące przystanki: III Aleja Najświętszej Maryi Panny → Muzeum Produkcji Zapałek → Muzeum Historii Kolei przy dworcu PKP Stradom → Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku im. St. Staszica → III Aleja Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły można znaleźć tutaj: http://www.industriada.pl/Transport#czestochowa

Impreza jest dofinansowana przez Gminę Miasto Częstochowa.
W załączniku program INDUSTRIADY 2018.
Więcej informacji na stronach http://www.industriada.pl/  oraz www.czestochowa-czot.pl


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.