Reprezentanci częstochowskich szkół znaleźli się w gronie laureatów konkursu Kuratorium Oświaty w Katowicach na przygotowanie najlepszej prezentacji promującej kształcenie zawodowe.

Konkurs „Prezentacja kształcenia zawodowego w szkołach województwa śląskiego – Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole” odbywał się w kilku kategoriach, podzielonych ze względu na profil kształcenia i formę przygotowania pracy..

Po przeanalizowaniu wszystkich propozycji komisja konkursowa zdecydowała, że w kategorii techników, pierwsze miejsce zdobył film Technikum nr 4 w Zespole Szkół im. gen Władysława Andersa w Częstochowie. Uczniowie placówki pokonali dwa technika z Bielska Białej.

W kategorii szkół branżowych na drugim miejscu znalazło się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie. Uczniowie szkoły uplasowali się pomiędzy Zespołem Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku Białej i Branżową Szkołą z Kłobucka.

Konkurs obejmował również dwie kategorie indywidualnych prac literackich, uzasadniających wybór prezentacji szkoły branżowej lub technikum. W pierwszej z nich wyróżnienie otrzymał uczeń siódmej klasy Szkoły Podstawowej im. gen Władysława Sikorskiego w Częstochowie.

Pełna treść komunikatu Kuratorium znajduje się tutaj.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.