Kilkanaście tysięcy osób bawiło się podczas koncertu Quebonafide na placu Biegańskiego. Częstochowa była trzecim z ośmiu przystanków na trasie Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour.

Występ rapera wywalczony został przez fanów. Częstochowa pierwotnie nie znalazła się na trasie, ale determinacja i zaangażowanie mieszkańców sprawiły, że muzyczny autobus z Quebonafide na pokładzie zatrzymał się również na placu Biegańskiego.

Już od wczesnych godzin popołudniowych fani gromadzili się na placu w oczekiwaniu na swojego idola. Otwarcie bram było sygnałem do wyścigu o najlepsze miejsca. Zanim Quebonafide przejął scenę, wkroczyła na nią reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta, która podziękowała swoim rówieśnikom za determinację w dążeniu do celu.

Motywem przewodnim trasy Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour są podróże, które bezpośrednio nawiązują do ostatniego albumu rapera zatytułowanego „Egzotyka”. Ta inspiracja przeniesiona została na scenografię tworzoną przez setki tropikalnych liści oraz specjalny dym. Tysiące rozentuzjazmowanych fanów, którzy bez ustanku tańczyli i śpiewali wraz ze swoim idolem każdą zwrotkę, sprawiło, że temperatura na placu była iście egzotyczna, mimo chłodnego wieczoru.

Raper wykonał nie tylko utwory pochodzące ze wspomnianej „Egzotyki”, ale także te znajdujące się na albumie „Soma 0,5” nagranym w duecie z Taco Hemingwayem. Bijący rekordy popularności numer „Tamagotchi” śpiewało wraz z Quebonafide tysiące fanów, jednakże niekwestionowanym hitem koncertu był utwór „Madagaskar”.

Koncerty w ramach trasy Red Bull Music Presents są darmowe i odbywają się w otwartych, miejskich lokalizacjach. Kolejne odbędą się w Sosnowcu, Piotrkowie Trybunalskim, Bydgoszczy, Słupsku i Szczecinie.

Źródło informacji: Red Bull

foto: Łukasz Stacherczak, Marcin Kin (Red Bull)