Koncert rapera – promującego swój ostatni jak dotąd solowy album ,,Egzotyka” – rozpocznie się o godz. 20.30 w ramach ogólnopolskiej trasy Red Bull Music Presents. Quebonafide usłyszymy na placu Biegańskiego dzięki wielkiej determinacji jego częstochowskich fanek i fanów.  

O tym, w których miastach wystąpi Quebonafide, decydowało internetowe głosowanie. Częstochowa minimalnie przegrała w nim ze Słupskiem, a tym samym początkowo nie znalazła się wśród siedmiu miast na trasie rapera. Wtedy nastąpiła niespodziewana mobilizacja jego częstochowskiej publiczności. Organizatorzy otrzymali od niej oficjalne pismo, a kiedy to nie wystarczyło, w warszawskiej siedzibie Red Bulla pojawiła się delegacja Młodzieżowej Rady Miasta, która w imieniu wszystkich głosujących z Częstochowy złożyła kilka tysięcy petycji w sprawie koncertu. Na kanały organizatora oraz samego Quebonafide w mediach społecznościowych wysyłano setki próśb. Starania w końcu odniosły skutek – Częstochowa jest jednym z 8 miast, w których Quebonafide wystąpi na żywo na dachu muzycznego autobusu Red Bull Music Presents.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Bramy będą otwarte już o godz. 19.00, a sam występ zacznie się o godz. 20.30.

Więcej informacji na temat koncertu można znaleźć na stronach  http://redbullmusic.pl/quebonafide oraz http://www.facebook.com/events/357427961410734/

W poprzednich latach na dachu muzycznego autobusu na placu Biegańskiego wystąpili m.in. Natalia Nykiel i Dawid Podsiadło.

mb


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.