4 złote i 2 brązowe medale zdobyły częstochowianki i częstochowianie podczas XIX Mistrzostw Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym.

W zawodach, które odbyły się 2 czerwca w Gorzowie Śląskim, wzięło udział 75 zawodników w kilku kategoriach wiekowych oraz w turnieju Open i VIP.

Kolejny raz okazało się, że zespół z Częstochowy jest najlepiej punktującą drużyną, która zdobyła największą ilość medali.

Złoty medal wśród pań zdobyła Agnieszka Pilawska - Błaut, główny specjalista Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, a brązowy - Olga Przybylik z Agencji Rozwoju Regionalnego S.A w Częstochowie.

Dwa złote medale w kat. do 40 lat oraz w Turnieju Open otrzymał Miłosz Przybylik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Janusz Haszcz, główny specjalista wydziału Nadzoru i Administracji Urzędu Miasta zdobył złoty medal w kat. 51-60 lat i brązowy w turnieju Open. Warto podkreślić, że to 10 złoty medal w Mistrzostwach Samorządowych.

IV miejsce w kat. 51-60 lat przypadło Jarosławowi Marszałkowi, zastępcy prezydenta Miasta Częstochowy, a V - Jerzemu Chudobskiemu, pracownikowi wydziału Nadzoru i Administracji.

Z kolei Kazimierz Więckowski z Częstochowy triumfował w kategorii VIP.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a za miejsca I – III puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zawody zostały rozegrane pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego.