Częstochowskimi Alejami przeszedł Marsz Różowej Wstążki. W tym roku profilaktyczna akcja, zwracająca uwagę na to, by szczególną uwagę poświęcić zdrowiu kobiet, odbyła się już po raz dziesiąty.

Uczestnicy marszu, w asyście motocyklistów z klubu Jura Riders oraz częstochowskich mażoretek, tradycyjnie przeszli z placu Daszyńskiego na plac Biegańskiego, gdzie powstało miasteczko profilaktyczne, w którym wszystkie panie mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, USG piersi i tarczycy, a także pomiarów glukometrycznych, pomiarów ciśnienia, konsultacji ze specjalistami i nauki samobadania. Na wszystkich, którzy pojawili się na miejscu, czekały również atrakcje: animacje dla dzieci, malowanie twarzy, popisy wokalne i taneczne, pokaz mody i zumby oraz estrada młodych talentów.

Tegoroczny marsz poprzedziła debata „Razem zadbajmy o zdrowie” z udziałem specjalistów – lekarzy z różnych dziedzin. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, a jej cel to propagowanie wiedzy o zdrowiu - szczególnie o niebezpieczeństwie chorób raka piersi, dotykającym kobiety - oraz zachęcanie do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych (np. usg piersi i tarczycy, mammografia, cytologia). Honorowy patronat nad kampanią objął prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.