Częstochowskimi Alejami przeszedł Marsz Różowej Wstążki. W tym roku profilaktyczna akcja, zwracająca uwagę na to, by szczególną uwagę poświęcić zdrowiu kobiet, odbyła się już po raz dziesiąty.

Uczestnicy marszu, w asyście motocyklistów z klubu Jura Riders oraz częstochowskich mażoretek, tradycyjnie przeszli z placu Daszyńskiego na plac Biegańskiego, gdzie powstało miasteczko profilaktyczne, w którym wszystkie panie mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, USG piersi i tarczycy, a także pomiarów glukometrycznych, pomiarów ciśnienia, konsultacji ze specjalistami i nauki samobadania. Na wszystkich, którzy pojawili się na miejscu, czekały również atrakcje: animacje dla dzieci, malowanie twarzy, popisy wokalne i taneczne, pokaz mody i zumby oraz estrada młodych talentów.

Tegoroczny marsz poprzedziła debata „Razem zadbajmy o zdrowie” z udziałem specjalistów – lekarzy z różnych dziedzin. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, a jej cel to propagowanie wiedzy o zdrowiu - szczególnie o niebezpieczeństwie chorób raka piersi, dotykającym kobiety - oraz zachęcanie do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych (np. usg piersi i tarczycy, mammografia, cytologia). Honorowy patronat nad kampanią objął prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.