Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzi działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz liczby ofiar wypadków zaistniałych właśnie w rejonie skrzyżowań. Mundurowi pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta.

Celem wtorkowych (22.05.2018 r.) działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów. Od godziny 6.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji, która trwała do godziny 14.00, mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość zachowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Do działań skierowanych zostało 6 policjantów, którzy nałożyli na kierujących łącznie 25 mandatów. Do najczęstszych przewinień należało przekraczanie dozwolonej prędkości i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.