Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Wczoraj policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 50 egzamin na pierwsze „prawo jazdy” dla uczniów. Wszyscy młodzi miłośnicy jednośladów przeszli go pozytywnie. Mundurowi przypomnieli świeżo upieczonym pełnoprawnym rowerzystom założenia kampanii „Pieszy zawsze pierwszy”.

Młodzi cykliści, pod czujnym okiem policjantów z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego: mł. asp. Sabiny Chyry-Giereś, sierż. szt. Mateusza Kusiaka i st. sierż. Damiana Biernackiego przystąpili najpierw do trudnego egzaminu teoretycznego, w trakcie którego sprawdzono ich wiedzę dotyczącą podstawowych zasad ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych. Po zaliczeniu testu, dzieci mogły zaprezentować praktyczne umiejętności jazdy na rowerze, na przygotowanym przez policjantów torze.

Wczorajsza akcja częstochowskich stróżów prawa w Szkole Podstawowej nr 50, w której uczestniczyli tez uczniowie z „dwójki”, dała najmłodszym użytkownikom dróg możliwość zdobycia ich pierwszych uprawnień do kierowania - karty rowerowej. Spotkanie z najmłodszymi nie ograniczyło się jednak tylko do przeprowadzenia egzaminu. Mundurowi omówili założenia akcji „Pieszy zawsze pierwszy” i uświadamiali zagrożenia, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach.

  • Egzamin dla młodych rowerzystów
  • Egzamin dla młodych rowerzystów
  • Egzamin dla młodych rowerzystów

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.