Policjanci z Blachowni zatrzymali 42-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją matką. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał wielokrotnie wszczynać po pijanemu awantury, w trakcie których ubliżał 64-latce, zastraszał ją i bił. Podczas ostatniego napadu agresji miał też grozić kobiecie nożem. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd zadecydował, że domowy oprawca spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami.

Kilka dni temu oficer dyżurny z Blachowni otrzymał zgłoszenie interwencji domowej. Jak ustalili policjanci, pijany 42-latek wszczął awanturę, w trakcie której ubliżał swojej matce i groził jej nożem. Okazało się ponadto, że to już nie pierwsza interwencja mundurowych w tym domu. Agresor został zatrzymany. Miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką od września ubiegłego roku. Czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy. Wcześniej odbywał już bowiem karę pozbawienia wolności za przestępstwo podobne.

Dodatkowo na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o zastosowaniu w tym przypadku izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 42-latek spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami.