Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Około 700 dzieci wspólnie tańczyło na placu Biegańskiego, świętując Ogólnopolski Dzień Tańca. Było kręcenie w kółko, skakanie, taniec w parach i w całych grupach, a nawet słynna belgijka.

W tanecznej zabawie chodziło o to, by poprzez układ choreograficzny zwrócić uwagę na często nieuświadomioną potrzebę bycia razem – w ciekawym miejscu, wiosenną porą, w odświętny sposób. Inspiracją do swoistego powołania Ogólnopolskiego Dnia Tańca był obchodzony 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodziny – organizatorzy (Stowarzyszenie Klanza) postanowili, że tego dnia na placach różnych polskich miast przygotują taneczne wydarzenie, na które zaproszą rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami i wszystkich chętnych.

Podczas częstochowskiego wydarzenia plac Biegańskiego wypełnił się kolorowo ubranymi przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. Na zaproszenie odpowiedziało kilkanaście placówek oświatowych, nie tylko z Częstochowy, ale też z okolic, a nawet Wrocławia. Łącznie w zabawie uczestniczyło około 700 dzieci. Zebrani wspólnie wykonali proste tańce integracyjne, nawiązujące do kultury różnych krajów.

Imprezę pod patronatem Prezydenta Częstochowy zorganizowało częstochowskie koło Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 14 im. Henryka Sienkiewicza.

łs