Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Takiego bębna jeszcze u nas nie było – na instrumencie o średnicy 10 metrów w sobotę, 12 maja, o godz. 18.00 będziemy mogli zagrać wszyscy. Wydarzenie rozpocznie obchody  30-lecia pracy twórczej i 50. urodzin jednego z najlepszych perkusjonalistów w kraju. Na scenie jubilat zagra m.in. z takimi znakomitościami jak Mamadou Diof, ,,Ziut” Gralak, Kinior, Mietek Jurecki czy Andrzej Urny.   

Na ważącym około trzech ton bębnie, który w sobotę ustawiony zostanie na placu Biegańskiego, może zagrać razem około 300 osób. Na tym monstrualnych rozmiarów instrumencie ustanowiono Rekord Guinnessa w ilości osób grających na bębnie jednocześnie – miało to miejsce na Przystanku Woodstock w Kostrzynie w 2013 roku.  

Na scenie na pl. Biegańskiego pojawią się dwa składy. Pierwszy to ,,Kinior Reggae Sound”, który przygotuje niebanalne aranżacje muzyki Tadeusza Nalepy. Obok lidera – Włodzimierza „Kiniora” Kiniorskiego –  oraz jubilata na scenie pojawią się Mietek Jurecki, Andrzej Urny, Tomasz Zeliszewski i Sylwia Nadgrodkiewicz. Z kolei w wykonaniu prowadzonego przez Piotra ,,Jacksona” Wolskiego zespołu ,,Tam Tam Project” usłyszymy żywiołowe, pełne energii dźwięki z okolic world music. Poza stałym składem, czyli Krzysztofem Niedźwieckim, Wojtkiem Królikowskim i Mariuszem Migasem, zobaczymy i usłyszymy m.in. Antoniego ,,Ziuta” Gralaka (czyli trąbkę ,,Tie Break”), znanego choćby z Voo Voo Mamadou Dioufa, a także Dziani Szmidta, Grzegorza Sorbiana oraz Ryszarda Bazarnika.
 
Po plenerowych koncertach, w Klubie Muzyczna Meta przy ul. Jasnogórskiej, odbędzie się jam session.

Organizatorem jubileuszu jest Ośrodek Promocji Kultury ,,Gaude Mater”.

Program:
18:00 – największy bęben świata
19:00 – koncert Kinior Reggae Sound – Stars
20:00 – koncert Tam Tam Project
 

mb

grafika: T. Sętowski