8 maja, na Placu Pamięci Narodowej odbędą się miejskie uroczystości związane z 73. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. O godz. 16.00 w Parku Staszica będzie można wysłuchać koncertu pieśni patriotycznej z udziałem uczniów częstochowskich szkół.

Główne uroczystości miejskie rozpoczną się o godz. 10.00 na Placu Pamięci Narodowej. Po Mszy Świętej Polowej, wystąpieniach okolicznościowych i apelu poległych delegacje złożą kwiaty przed Pomnikiem Poległym w Obronie Ojczyzny.

Organizatorami uroczystości na Placu Pamięci Narodowej są Związek Inwalidów Wojennych Zarząd Okręgowy w Częstochowie i Urząd Miasta Częstochowy, a koncertu - Stowarzyszenie Szarych Szeregów, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa, Szkoła Podstawowa nr 41, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej, Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca oraz Urząd Miasta.

Zdjęcie pochodzi z ubiegłorocznych uroczystości na Placu Pamięci Narodowej


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.