Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w kwietniu podsumował trzy pierwsze miesiące 2018 roku na drogach. W pierwszym kwartale 2018 roku doszło do 94 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 132 zostały ranne. Mundurowi odnotowali też 1316 kolizji. 23 z tych zdarzeń spowodowane były przez pijanych kierowców.

Pierwszy kwartał tego roku obfitował w ilość zdarzeń drogowych, niestety również tych ze skutkiem śmiertelnym. Wprawdzie liczba wypadków z każdym rokiem maleje – odpowiednio w trzech pierwszych miesiącach 2016 roku było ich 98, w 2017 – 95, a w 2018 roku 94, jednak niepokojąca jest ilość ofiar, które poniosły w niech śmierć. W trzech pierwszych miesiącach 2018 roku aż 7 osób zginęło na częstochowskich drogach, w tym 4 pieszych. W analogicznym okresie roku poprzedniego śmierć w wyniku wypadku drogowego poniosła 1 osoba (pieszy).

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierujących samochodami, rowerzystów, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Ładna pogoda sprawiła, że na drogach można zauważyć coraz więcej motocyklistów. Apelujemy zatem również do nich o rozwagę i bezpieczną jazdę. Motocykl nie posiada ani pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem często kończy się tragicznie.

Przypominamy wszystkim kierującym, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego.  Apelujemy aby, każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!