W sobotę, 5 maja w samo południe przed ratuszem na Placu Biegańskiego zbiorą się mieszczanie i oddział częstochowskiego garnizonu. Będą czekać na Stanisława Małachowskiego, który ma przekazać informacje ważne dla Rzeczypospolitej...

Tak rozpocznie się kolejna edycja XVIII-wiecznego pikniku w Parku Staszica, organizowanego przez Garnizon Fortecy Częstochowskiej, który w tym roku zbiega się z obchodami100-lecia niepodległości i otwiera cykl czterech scen historycznych wyreżyserowanych przez Konrada Chęcińskiego, we współpracy z Teatrem im. Adama Mickiewicza.

Jak co roku rekonstruktorzy zapraszają do wspólnego przeniesienia się w niesamowity wiek XVIII z pięknymi strojami, koncertem barokowej muzyki i pokazem sztuki wojennej w wykonaniu żołnierzy Garnizonu.  Otwarta i ciekawa formuła wydarzenia, podczas którego nie zabraknie wielu ciekawych informacji o Polsce sprzed ponad dwóch wieków, gier i zabaw sprawia, że udział w pikniku to bardzo dobra propozycja na majowy weekend.

Garnizon Fortecy Częstochowskiej jest grupą rekonstruktorów, która od kilku lat dynamicznie rozwija się, zarażając swoją pasją do historii coraz więcej osób z całej Polski. Są otwarci na każdego, kto chciałby do nich dołączyć, ich działalność to nie tylko budzące emocje bitwy ale również bale urządzane w pałacach. Najbliższą okazją żeby ich poznać będzie właśnie sobotni piknik w Parku Staszica przy fontannie, który swoje uroczyste otwarcie będzie miał o godzinie 12.00 przed ratuszem na Placu Biegańskiego.

XVIII-wieczne spotkanie organizowane jest przy współpracy Urzędu Miasta Częstochowy, pod patronatem częstochowskiego Oddziału  Polskiego Towarzystwa Historycznego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.