W ręce policjantów z komisariatu III w Częstochowie wpadło dwóch mężczyzn, podejrzanych o obrót narkotykami. Zostali zatrzymani na strychu jednego z bloków, tuż po sfinalizowaniu transakcji, której przedmiotem był zielony susz. Przeprowadzone testy wykazały, że to marihuana. W toku postępowania śledczy zabezpieczyli łącznie przeszło 300 porcji tego narkotyku. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze.

Kilka dni temu kryminalni z „trójki” wpadli na trop mieszkańca Częstochowy, który miał posiadać znaczne ilości narkotyków. Śledczy postanowili przyjrzeć się bliżej tej sprawie i ustalili, że mężczyzna może trzymać marihuanę na strychu bloku. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Policjanci wkroczyli do akcji tuż po tym, jak strychowe lokum 30-latka opuścił jego 37-letni znajomy, przy którym odnaleziono blisko 15 porcji zielonego suszu. Wykonane testy wykazały, że to marihuana. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi.

W toku przeszukania śledczy znaleźli na strychu i w altance użytkowanej przez 30-latka, łącznie przeszło 300 "działek" dilerskich marihuany. Podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i handlu nimi. Zostały też zastosowane wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego. Na 37-latku ciąży natomiast zarzut posiadania marihuany. On również został objęty policyjnym dozorem.

Kryminalni z komisariatu III w Częstochowie ustalają teraz szczegóły sprawy.