Częstochowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 31-latka podejrzanego o szereg oszustw w branży telekomunikacyjnej. Operator sieci komórkowej, u którego zatrzymany był zatrudniony, oszacował wartość poniesionych strat na przeszło milion złotych. Sąd zadecydował o umieszczeniu mężczyzny w tymczasowym areszcie.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej częstochowskiej komendy wynika, że 31-latek, zatrudniony na stanowisku konsultanta biznesowego jednej z sieci komórkowych, wprowadzał swoich klientów w błąd przy zawieraniu z nimi umów na świadczenie usług. Miał też podrabiać przy tym ich podpisy i zabierać dla siebie przysługujące im nowe aparaty telefoniczne. Mężczyzna jest też podejrzany o kradzież programów komputerowych.

Z zebranego z sprawie materiału dowodowego wynika, że w latach 2013 – 2015 31-latek zawarł przeszło 100 umów i aneksów na usługi telekomunikacyjne, a operator poniósł przez to straty przekraczające milion złotych.

Mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany w minionym tygodniu. Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie przedstawił mu szereg zarzutów związanych z oszustwami, podrabianiem podpisów i kradzieżą programów komputerowych. Sąd zadecydował natomiast o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.