Policjanci z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali 20-latka podejrzanego o dokonanie rozboju przeszło rok temu w jednym ze sklepów całodobowych. Mężczyzna wybił najpierw szybę w drzwiach wejściowych, a następnie sterroryzował ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń palną i zabrał jej przeszło 1,6 tys. złotych. Usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego dozór.

W połowie stycznia 2017 roku oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie otrzymał zgłoszenie rozboju w dzielnicy Północ. Jak ustalili śledczy, sprawca przyszedł pod sklep wcześnie rano. Kopnięciem wybił szybę w zamkniętych drzwiach wejściowych, dostał się do środka i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował ekspedientkę, która wydała mu z kasy przeszło 1,6 tys. złotych. Napastnik miał na głowie kaptur, a na twarzy chustkę, co utrudniało jego identyfikację.

Mimo upływu czasu, śledczy nie ustawali w dążeniu do zatrzymania sprawcy. Przełom w śledztwie nastąpił w minionym tygodniu. Kryminalni z komisariatu V w Częstochowie natrafili na trop sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli też przedmiot, którym groził ekspedientce. Okazało się, że to wiatrówka. 20-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ zarzut rozboju. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Zdjęcie ze sklepu, podejrzany z przedmiotem przypominającym broń.
  • Zdjęcie z zewnątrz sklepu tuż przed kopnięciem w drzwi.
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...